2007-11-18: Pożar suszarni kozłka lekarskiego w Kurowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 listopada 2007

W budynku gospodarczym położonym przy ulicy Kowalskiej w Kurowie wybuchł pożar. Akcja gaśnicza trwała ok. godziny, przy czym sam pożar został opanowany w ciągu 10 minut. Na miejsce przyjechały dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (Kurów, Kłoda) oraz Państwowa Straż Pożarna Puławy.

Serwis Wikinews otrzymał informację z urzędu gminy w Kurowie, że w budynku znajdowała się prywatna suszarnia kozłka lekarskiego. Jego zapasy zostały zniszczone w pożarze. Z inwentarza znajdującego się w budynku uratowały się dwa młode osobniki trzody chlewnej. Kapitan Łucjanek, który dowodził akcją gaśniczą przekazał informacje, że straty oszacowane zostały przez właściciela na kilka tysięcy złotych, przy czym największe były związane z zapasami kozłka, ok. 2 000 złotych.

Jak podała Komenda Powiatowa PSP w Puławach od początku roku do dnia 18 listopada straż pożarna interweniowała prawie tysiąc razy: 302 interwencje przy pożarach oraz 669 razy w innych przypadkach, głównie związanych z silnymi wiatrami (152 razy) oraz przy wypadkach w komunikacji drogowej (125). Obiekty produkcyjne i magazynowe to bardzo sporadyczne przypadki, jeżeli chodzi o akcję gaśnicze. Najczęściej gaszono pożary upraw (118 razy) i obiekty mieszkalne (52).

W wyniku pożarów i innych zagrożeń 21 osób poniosło śmierć, a 114 zostało rannych.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości