Przejdź do zawartości

2007-11-18: PiS z pomocą SLD zatrzyma media?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 18 listopada 2007

Według Dziennika posłowie Prawa i Sprawiedliwości rozważali, czy Sojusz Lewicy Demokratycznej pomoże im w zachowaniu władzy w mediach publicznych.

Zachętą w zamian za blokowanie inicjatyw rządu, który zapowiada usunięcie stamtąd ludzi PiS, mogłyby być stanowiska w TVP i Polskim Radiu.

W czwartek kuluary Sejmowe obiegła wieść, że PiS będzie chciało utrzymać władzę nad mediami publicznymi, nawet za cenę porozumienia z odwiecznym wrogiem, czyli SLD. Poufne rozmowy mieliby być prowadzić poseł Jacek Kurski z PiS, jak i Grzegorz Napieralski z klubu LiD. Oba ugrupowania zaprzeczają jednak tym pogłoskom.

Jerzy Szmajdziński (poseł LiD) również nie potwierdził, by takie tajne negocjacje się toczyły, ale wskazał na możliwość porozumienia się w niektórych kwestiach z PiS - n.p. w sprawie likwidacji abonamentu RTV.

"Prezydent będzie bronił status quo w TVP i Polskim Radiu" - mówi urzędnik z Kancelarii Prezydenta. Dlaczego zmiany w ustawie o KRRiT są tak ważne dla PO i PSL? To właśnie ona wybiera członków rad nadzorczych publicznych mediów. Bez jej likwidacji albo zmiany ustawy Platforma i ludowcy nie mają co marzyć o usunięciu ludzi PiS z mediów - pisze "Dziennik".

Źródła[edytuj | edytuj kod]