Przejdź do zawartości

2007-11-15: Poledno: zderzenie pociągu z tirem, są ofiary śmiertelne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 15 listopada 2007

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Polednie (woj. kujawsko-pomorskie) tuż przed godziną 13:00 doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego "Bachus" relacji Gdynia-Zielona Góra z tirem przewożącym bele papieru. Dwie osoby zginęły (maszynista i pasażerka pierwszego wagonu), a 13 zostało rannych. W akcji ratowniczej bierze udział śmigłowiec ratowniczy i 9 jednostek straży pożarnej. W ewakuacji pasażerów pomogło również 40 żołnierzy podróżujących pociągiem.

Wykoleiła się lokomotywa i pięć z sześciu wagonów. Lokomotywa i pierwszy wagon są częściowo zmiażdżone, co uniemożliwia dojście do przygniecionych ofiar. Samochód ciężarowy został całkowicie zniszczony, ale jego kierowca, Chorwat, żyje. Wiadomo już, że był trzeźwy.

Bilans wypadku nie jest ostateczny. Ruch kolejowy między Gdynią a Bydgoszczą został całkowicie wstrzymany. Przynajmniej jedna nitka linii kolejowej jest uszkodzona.

Dwunastu rannych trafiło do szpitala miejskiego w Świeciu. Śmigłowiec ratowniczy przewiózł jedną ranną osobę do szpitala w Bydgoszczy.

Początkowo mówiono o przejeździe niestrzeżonym, jednak komunikat PKP mówi o przejeździe posiadającym sygnalizację świetlną i dźwiękową, czyli strzeżonym.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości