2007-11-15: Marcinkiewicz odrzucił propozycję wejścia do rządu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 15 listopada 2007


Kazimierz Marcinkiewicz w wywiadzie dla RMF FM przyznał, iż dostał propozycję wejścia do nowo powstającego rządu, jednak zdecydował się na jej odrzucenie. Były premier pragnie pozostać w Londynie do 2009 roku, by kontynuować swoją pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju.

„Miałem propozycję wejścia do tego rządu, ale ją odrzuciłem. Najpierw Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju; powrót do Polski w 2009 roku” – stwierdził w audycji Kontrwywiadu RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz.

"Rozmawialiśmy wielokrotnie z PO, mówiłem, że wykonam to, co uważam za ważne dla Polski. Powiem swoje zdanie, ale nie kupczę swoim zdaniem. Chcę wypełnić obowiązek, do którego zostałem powołany i jestem przekonany, że to najlepsze rozwiązanie" - powiedział były premier.

Natomiast w odniesieniu do Donalda Tuska powiedział, że "Jest bardzo wyrazisty lider i są eksperci, świetni fachowcy, bardzo ciekawi ludzie, którzy obejmują poszczególne resorty. On tworzy zespół, tworzy team, który ma wspólnie pracować na realizację konkretnego celu".

Były premier przyznał także, iż jest w stałym kontakcie z Janem Rokitą i według niego ten również nie planuje w najbliższym czasie powrotu do polityki.

„Polityczne działania skierowane w kierunku jego żony przyniosły właśnie takie efekty, z jakimi mamy teraz do czynienia. Zapewne podobnie jak ja, gdzie nie jestem obecny w polskiej polityce, Jan Rokita przez najbliższy czas także nie będzie” – przyznał Marcinkiewicz.

Źródła[edytuj | edytuj kod]