Przejdź do zawartości

2007-11-15: Bydgoszcz: zmiana trasy tramwaju linii nr 4 i 9

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 15 listopada 2007
Tramwaj linii nr 4 na Rondzie Fordońskim w kierunku Glinek, a obecnie Kapuścisk.

W Bydgoszczy, kolejna zmiana ruchu w komunikacji miejskiej. Tym razem dotyczy ona zmiany trasy kursowania tramwaju linii nr 4.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej informuje, że od dnia 12 listopada 2007 zawieszony zostanie ruch tramwajów linii nr 4 i 9 z przystanku Szarych Szeregów w kierunku Glinek.

Na trasie od przystanku Wojska Polskiego-Szarych Szeregów do pętli tramwajowej Glinki uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa "za T4" kursująca na trasie:

  • w kierunku Glinek: ul. Wojska Polskiego i Szpitalną do przystanku Glinki,
  • w kierunku ul. Wojska Polskiego - Szarych Szeregów: ul. Szpitalną, ul. Wojska Polskiego do ul. Planu 6-letniego i powrót ul. Wojska Polskiego.

Przystanek początkowy i końcowy Wojska Polskiego-Szarych Szeregów zostanie zlokalizowany w miejscu istniejącego przystanku autobusów linii nr 63 i 79 w kierunku pętli Dworzec PKP.

Bilety okresowe na linie tramwajowe nr 4 i 9 zachowują ważność w autobusach linii zastępczej "za T4". Bilety jednorazowe ulgowe (cena w Bydgoszczy: 1,10 zł) i normalne (cena: 2,20 zł) skasowane w tramwajach linii nr 4 i 9 zachowują ważność przy kontynuacji podróży w autobusach linii "za T4" i na odwrót.

Ponadto od dnia 14 listopada 2007 r. uruchomiony zostanie dla linii "za T4" przystanek Wojska Polskiego - Szarych Szeregów (w kierunku pętli 79 na Kapuściska).

Tramwaj linii nr 4 normalnie kursuje z Bielaw na Glinki, zaś tramwaj linii nr 9 z Łęgnowa na Glinki. Na czas robót tramwaj linii nr 4 kursować będzie na odcinku Bielawy - Kapuściska, zaś tramwaj linii nr 9 będzie kursował z Łęgnowa do starej, nieużywanej pętli przy ul. Magnuszewskiej, gdzie kiedyś swój bieg kończył tramwaj linii numer 2. Dzisiaj pętla przy ul. Magnuszewskiej wykorzystywana jest jako tzw. Pętla zastępcza.

Zakończenie robót planowane jest w II kwartale 2008 r.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa kujawsko-pomorskiego
Wikinews
Wikinews
Kujawsko-pomorskie
Kujawsko-pomorskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie kujawsko-pomorskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bydgoszczy, Torunia, Włocławka
pozostałych miejscowości