2007-11-14: Wznowienie śledztwa dotyczącego spotkań z UFO?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 14 listopada 2007
UFO nad Hopeh, Chiny (1942)

W Stanach Zjednoczonych podczas międzynarodowej konferencji, grupa emerytowanych pilotów i amerykańskich urzędników zwróciła się do rządu USA o wznowienie śledztwa dotyczącego spotkań z UFO. Uczestnikami spotkania byli m.in. wojskowi z siedmiu krajów. Zgromadzeni twierdzili, że byli świadkami lub prowadzili badania dotyczące UFO. Twierdzą oni, że unoszące się kule, migoczące światła i statki kosmiczne są zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego.

"Chcemy, by rząd Stanów Zjednoczonych przestał uwieczniać mit, że każde zjawisko, określane jako niezidentyfikowany obiekt latający, da się wyjaśnić z pomocą przyziemnych, konwencjonalnych określeń" - stwierdził Fife Symington, były gubernator Arizony.

"Szczególnie po 11 września 2001, po zamachach terrorystycznych na Nowy Jork, nie można pozwolić na ignorowanie echa radarowego, którego nie da się powiązać ze znanymi typami samolotów, czy śmigłowców" - napisano w oświadczeniu skierowanym do władz Stanów Zjednoczonych.

Uczestnicy spotkania zwrócili się również do amerykańskiej armii o wznowienie Projektu Błękitnej Księgi. Projekt działał w latach 1952-1969 i dotyczył on badań niezidentyfikowanych obiektów. Zajął sie on 12,5 tys. spraw, z których większość uznano za zjawiska naturalne.

Galeria[edytuj]

Źródła[edytuj]