2007-11-13: Długopis, który zachowuje na chipie pamięci to co użytkownik pisze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 13 listopada 2007

QUAD to elektroniczny długopis, który zachowuje wszystko, co użytkownik pisze, niezależnie od użytej powierzchni. Wynalazek studenta akademii Samsung Art & Design Institute, został zaprezentowany jako jeden z 32 projektów studentów opuszczających uczelnię.

W końcówce długopisu umieszczony jest elektroniczny czujnik. Poruszając długopisem QUAD w powietrzu, możemy zapisywać każdy jego ruch na niewielkim chipie pamięci, umieszczonym w obudowie urządzenia. Twórca wynalazku, Nam Jeong-gyun, przyznaje, że jest to tylko koncept, lecz ma nadzieje zainteresować nim którąś z korporacji produkujących elektronikę. Podobne technologie powszechnie stosuje Nintendo, w akcesoriach przeznaczonych dla konsoli Wii.

„Gdy użytkownikowi wpadnie do głowy jakaś nagła idea, a nie ma jej na czym zapisać, będzie mógł skorzystać z QUAD-a, który pozwala notować na dowolnej powierzchni i zachowywać tekst w wersji elektronicznej” - mówił podczas pokazu twórca długopisu. Inny z wynalazków zaprezentowanych przez studentów SADI, to m.in. aparat cyfrowy mogący służyć również jako cyfrowa ramka do zdjęć.

Źródła[edytuj]