2007-11-13: Długopis, który zachowuje na chipie pamięci to co użytkownik pisze

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 13 listopada 2007
Nauka
N icon science.png

QUAD to elektroniczny długopis, który zachowuje wszystko, co użytkownik pisze, niezależnie od użytej powierzchni. Wynalazek studenta akademii Samsung Art & Design Institute, został zaprezentowany jako jeden z 32 projektów studentów opuszczających uczelnię.

W końcówce długopisu umieszczony jest elektroniczny czujnik. Poruszając długopisem QUAD w powietrzu, możemy zapisywać każdy jego ruch na niewielkim chipie pamięci, umieszczonym w obudowie urządzenia. Twórca wynalazku, Nam Jeong-gyun, przyznaje, że jest to tylko koncept, lecz ma nadzieje zainteresować nim którąś z korporacji produkujących elektronikę. Podobne technologie powszechnie stosuje Nintendo, w akcesoriach przeznaczonych dla konsoli Wii.

„Gdy użytkownikowi wpadnie do głowy jakaś nagła idea, a nie ma jej na czym zapisać, będzie mógł skorzystać z QUAD-a, który pozwala notować na dowolnej powierzchni i zachowywać tekst w wersji elektronicznej” - mówił podczas pokazu twórca długopisu. Inny z wynalazków zaprezentowanych przez studentów SADI, to m.in. aparat cyfrowy mogący służyć również jako cyfrowa ramka do zdjęć.

Źródła[edytuj]