2007-11-09: Rozłam w PiS: Polaczek i Krzywicki odchodzą z władz partii

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 9 listopada 2007


Ustępujący minister transportu Jerzy Polaczek i poseł Piotr Krzywicki zdecydowali się na wystąpienie z władz Prawa i Sprawiedliwości. Popierają w ten sposób postulaty byłych wiceprezesów tej partii: Ujazdowskiego, Zalewskiego i Dorna, którzy domagają się zmian w zarządzaniu ugrupowaniem.

"Zrezygnowałem ze swej funkcji w komitecie w geście solidarności z nim, ale przede wszystkim dlatego, że podzielam tezy o sytuacji w partii, które oni głoszą" – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami "Rzeczpospolitej" poseł Krzywicki.

"Nurty polityczne, które tworzyły PiS nie mają już znaczenia. To rozważania o tym, co będzie w przyszłości, jaki PiS ma być za kilka miesięcy czy za kilka lat. Teraz jest dobry czas na wewnątrzpartyjną debatę" - mówił Polaczek o sporze w PiS. Stwierdził także, że do nieporozumienia doszło między dawnymi członkami Porozumienia Centrum a politykami wywodzącymi się z Przymierza Prawicy.

Krzywicki i Polaczek są związani z grupą partyjnych przyjaciół Kazimierza Ujazdowskiego. Według komentatorów, byli to ostatni działacze zasiadający we władzach partii, którzy nie byli związani z dawnym Porozumieniem Centrum.

Źródła[edytuj | edytuj kod]