2007-11-06: The Times: niełatwe rządy Donalda Tuska

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 6 listopada 2007
Cquote1.svg 50-letni Tusk ustępuje bliźniakom w umiejętnościach rozgrywania politycznych potyczek. Wprawdzie jego program cieszy się popularnością młodych wiekiem wyborców i to oni przesądzili o jego wyborczym zwycięstwie, ale poparcie to może zacząć blednąć, jeśli jego plany modernizacyjne zaczną się chwiać. Cquote2.svg

—Roger Boyes

Angielski dziennik The Times w artykule poświęconym polskiej scenie politycznej prognozuje niełatwe czasy rządzenia dla Donalda Tuska. Według gazety największe problemy liderowi PO będą stwarzać bracia Kaczyńscy.

Dziennikarz "The Times" Roger Boyes twierdzi, że już w pierwszych tygodniach rządzenia będzie konflikt między Tuskiem a prezydentem Lechem Kaczyńskim. Główne osie konfrontacji to skład nowego rządu, a zwłaszcza osoba Radosława Sikorskiego oraz postawa Polski w sprawie tarczy antyrakietowej.

Według publicysty Jarosław Kaczyński będzie robił wszystko, aby "stracić Tuska z wyżyn władzy". Dlatego zaostrza politykę swojej partii i przystępuje do natychmiastowych ataków na nowy rząd. Boyes przewiduje również, że PiS będzie starał się wyciągać posłów z PO, aby osłabić pozycję rządu Tuska.

Dodaje też "50-letni Tusk ustępuje bliźniakom w umiejętnościach rozgrywania politycznych potyczek. Wprawdzie jego program cieszy się popularnością młodych wiekiem wyborców i to oni przesądzili o jego wyborczym zwycięstwie, ale poparcie to może zacząć blednąć, jeśli jego plany modernizacyjne zaczną się chwiać."

Źródła[edytuj]