2007-11-06: Niesiołowski, Putra, Szmajdziński i Kalinowski nowymi wicemarszałkami Sejmu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polityka
N icon politics.png
wtorek, 6 listopada 2007

W Sejmie został przegłosowany wniosek PO o ustalenie liczby wicemarszałków na czterech. Każda partia obecna w parlamencie będzie miała swego wicemarszałka.

W związku z przyjęciem tego wniosku, nie odbyło się głosowanie nad propozycją PiS, aby w Sejmie było trzech zastępców marszałka.

Nowymi wicemarszałkami sejmu zostali Stefan Niesiołowski z Platformy, Krzysztof Putra (PiS), Jerzy Szmajdziński (LiD) oraz Jarosław Kalinowski (PSL).

Stefan Niesiołowski
Krzysztof Putra
Jerzy Szmajdziński

Przed wyborem wicemarszałków, na sali sejmowej wszczęta została awantura o kandydata PO. Przeciwko Stefanowi Niesiołowskiemu opowiadali się posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Za kandydaturą posła Niesiołowskiego ostatecznie głosowało 292 z 454 obecnych posłów (PO, LiD, PSL oraz poseł mniejszości niemieckiej), przeciw było 158 posłów PiS, 4 posłów (również z PiS) wstrzymało się od głosu.

Wskutek decyzji posłów PO w Prezydium Sejmu będzie miało dwóch przedstawicieli: Marszałka Bronisława Komorowskiego oraz wicemarszałka Niesiołowskiego. Łącznie z Kalinowski koalicja PO-PSL będzie miała w prezydium większość.

Źródła[edytuj]