2007-11-05: Mieszkańcy Augustowa pikietowali przeciwko wstrzymaniu prac przy budowie obwodnicy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 5 listopada 2007
Pomarańczowa wstążka jest znakiem poparcia dla budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy. Przeciwnicy tego założenia wcześniej zaczęli manifestować swój sprzeciw wobec tej inicjatywy zieloną wstążką.

Wczoraj ok. 100 mieszkańców Augustowa na Podlasiu demonstrowało przeciwko wstrzymaniu prac przy budowie obwodnicy, do czego przyczyniła się ostatnia decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie podtrzymująca decyzję o wstrzymaniu prac.

Przed wyborami w mieście politycy różnych ugrupowań obiecywali pomoc mieszkańcom w budowie tej kontrowersyjnej, ze względu na przebieg przez Dolinę Rospudy obwodnicy. W czerwcu także ministerstwo transportu obiecywało, że prace ruszą późną jesienią.

Protest wspierany jest przez urząd miasta oraz lokalnego działacza Samoobrony Andrzeja Chmielewskiego, który powiedział: W poniedziałek zbiera się nowy Sejm, niedługo powstanie nowy rząd. Chcemy przypomnieć politykom o nas i naszym losie. A także o ich obietnicach.

Organizatorem protestu był Obywatelski Komitet Obrony Budowanej Obwodnicy Augustowa.

Trybunału Sprawiedliwości UE odrzucił wniosek rządu o rozpatrzenie sprawy budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy w trybie pilnym. Tym samym proces może trwać nawet dwa lata.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podlaskiego
Wikinews
Wikinews
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podlaskim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z Białegostoku, Suwałk i Łomży

Podlaskie
Podlaskie