Przejdź do zawartości

2007-11-03: Szczygło: Sikorski jest zdrajcą, zachował się podle

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 3 listopada 2007
Aleksander Szczygło

Obecny Minister Obrony, Aleksander Szczygło, negatywnie wypowiedział się na temat Radosława Sikorskiego, który jest kandydatem na objęcie stanowiska Ministra Spraw Zagranicznych.

"Jest zdrajcą. Zachował się podle. O swoich byłych kolegach z rządu powiedział: jeszcze jedna bitwa i dorżniemy watahę" - powiedział Szczygło, w wywiadzie dla czasopisma "Polska".

Obecny Minister Obrony Narodowej stwierdził, że "neofici są bardziej rygorystyczni. Radek Sikorski, żeby się uwiarygodnić w PO, stał się największym krytykiem wszystkiego w czym sam uczestniczył. Ale jest w tym niewiarygodny". Na pytanie, czy poda mu rękę gdy spotkają się w Sejmie, odpowiedział: "Pewnie miniemy się, nie zauważając siebie".

"Nie będzie wojny totalnej, pod warunkiem że Platforma będzie pamiętać, że jej głównym przeciwnikiem nie jest PiS, tylko to, co jeszcze zostało do zrobienia w Polsce. Boję się głupoty, tej zachłanności na dobra materialne. Do władzy dochodzą chciwusy" - mówił Aleksander Szczygło. Natomiast, szefa PO, Donalda Tuska, nazwał "cukierkiem obtoczonym w truciźnie".

Źródła[edytuj | edytuj kod]