2007-11-02: PŚ siatkarek: Polska przegrała z Brazylią 0:3

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 listopada 2007

Polskie siatkarki przegrały z Brazylijkami 0:3 w pierwszym meczu grupy B siatkarskiego Pucharu Świata rozgrywanego w Japonii. Do dramatycznego wydarzenia doszło w drugiej partii, kiedy to sędzia głównym zasłabł i w asyście pomocników opuścił halę.

- Brazylijki są zdecydowanym faworytem turnieju pod nieobecność mistrzyń świata Rosji i mistrzyń olimpijskich Chin - powiedział główny komisarz Polskiej Ligi Siatkówki Cezary Matusiak. - Polska swoją słabą grą ułatwiła życie rywalkom. Nasz zespół, szczególnie w pierwszym secie, fatalnie przyjmował. W całym spotkaniu nie mieliśmy zawodniczki, która potrafiłaby regularnie i mocno uderzać piłkę.

Po efektownym początku, kiedy Eleonora Dziękiewicz zablokowała Brazylijki, spodziewany był wyrównana batalia. Polki nie radziły sobie w ataku i już przy pierwszej przerwie technicznej traciły pięć oczek do rywalek. W sumie zdobyły ich 12.

W dwóch kolejnych partiach dominacja Brazylijek nie podlegała dyskusji. Małgorzata Glinka dobrze grała, ale jej starania nie poszły na wyniki. Pozostałe zawodniczki grały poniżej oczekiwań, co złożyło się na porażkę.

Polska - Brazylia 0:3 (12:25, 20:25, 22:25)

Polska: Magdalena Śliwa (1), Katarzyna Skowrońska - Dolata (8), Eleonora Dziękiewicz (6), Małgorzata Glinka (12), Milena Rosner (2), Maria Liktoras (10), Mariola Zenik (libero) oraz Milena Sadurek, Agata Sawicka, Anna Podolec (6), Agnieszka Bednarek.

Brazylia: Oliveira Walewska (6), Paula Pequeno (15), Helia Souza (1), Fabiana Claudino (11), Jaqueline Carvalho (12), Sheilla Castro (12), Fabiana de Oliveira (libero) oraz Natalia Pereira.

Źródła[edytuj | edytuj kod]