2007-11-02: Nie żyje Mirosław Breguła, wokalista zespołu Universe

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 2 listopada 2007

Wokalista występującego w latach osiemdziesiątych zespołu Universe, Mirosław Breguła nie żyje. Powiesił się na klatce schodowej w chorzowskiej kamienicy. Mirosław Breguła miał 43 lata.

Breguła był laureatem Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1992 r. za piosenkę "Daj mi wreszcie święty spokój". Dwa lata temu ukazała się na rynku płyta grupy - "Zanim".

Na stronie internetowej zespołu koledzy napisali o nim: "Z wielkim żalem i bólem zawiadamiamy, ze dziś rano odszedł od nas jeden z liderów i założycieli zespołu Universe Mirek Breguła. Jesteśmy wstrząśnięci tym faktem i pogrążeni w smutku. Więcej informacji podamy w najbliższym czasie."

We wrześniu tego roku zespół odbył szereg koncertów, 15 grudnia miał grać w Rudzie Śląskiej. Na podstronie internetowej dotyczącej historii zespołu znajdował się jeszcze dziś tekst: "O dalszych planach lepiej nie mówić, żeby nie zapeszać. Jedno jest pewne, Universe zrobi wszystko, abyście mogli słuchać ich muzyki przez co najmniej 20 następnych lat!"

Źródła[edytuj | edytuj kod]