Przejdź do zawartości

2007-11-01: Najdroższy bilet na ZIO Vancouver kosztuje 1100 USD

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 1 listopada 2007
Znicz olimpijski na stadionie w Turynie

Ceny biletów na Ceremonię Otwarcia i Zamknięcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 wynoszą od 175 do 1100 dolarów amerykańskich i zostaną wystawione na sprzedaż 11 października 2008 roku. Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich Vancouver 2010 ogłosił, że w sprzedaży znajdzie się 1,6 miliona biletów.

Dave Cobb, wiceprzewodniczący ds. podatkowych, marketingu i komunikacji Komitetu Organizacyjnego Zimowych Igrzysk Olimpijskich Vancouver (VANOC) powiedział, że: "Igrzyska Olimpijskie w 2010 roku są wydarzeniem globalnym i wymagania w stosunku do biletów będą z pewnością ogromne w Kanadzie i na całym świecie".

Cena połowy biletów będzie uplasowana na poziomie 100 dolarów amerykańskich i mniej, natomiast 100 000 z nich będzie kosztowało po 25 dolarów za każdy. Ceny biletów na Ceremonię Otwarcia i Zamknięcia ZIO w Vancouver będą rzędu 175 do 1100 dolarów, czyli będą tańsze niż też same bilety w Turynie 2006 i Salt Lake 2002. Organizatorzy powiedzieli również, że chcą być pewni, że żadne miejsca nie pozostaną puste, jak to miało miejsce podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

Caley Denton wiceprzewodniczący ds. biletów i marketingu ściśle z tym związanego w VANOC powiedział: "robimy wszystko, co możliwe, aby zapewnić, że wszystkie bilety zostaną wykorzystane. Z tego względu trwają prace na rozwojem programu sprzedaży i kupna biletów online, który to pozwoli kibicom, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Igrzyskach na wymianę własnych biletów".

Około 30% wejściówek zostanie zachowanych dla sportowców i ich rodzin, Narodowych Komitetów Olimpijskich i międzynarodowych federacji sportowych, mediów, dziennikarzy i sponsorów VANOC.

Intencją VANOC jest zakupienie i rozdysponowanie 50 000 biletów na wydarzenia, które będą miały miejsce w trakcie ZIO i Paraolimpiady tym, którzy chcieliby, ale z jakichś powodów nie będą mogli w nich uczestniczyć. Organizatorzy powiedzieli, że przeznaczenie tych biletów zostanie skonsultowane ze społeczeństwem i agencjami socjalnymi.

Informacje w sprawie sprzedaży biletów są dostępne na oficjalnej stronie Vancouver 2010.

Źródła[edytuj | edytuj kod]