Przejdź do zawartości

2007-10-30: Wrocław: z powodu gronkowca zamknięto dwa oddziały w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 30 października 2007

Z powodu wykrycia infekcji gronkowca złocistego u siedmiu noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu zamknięto oddział położniczy i noworodkowy. Jest to rodzaj gronkowca wrażliwy na antybiotyk więc nie zagrażający życiu i zdrowiu noworodków i pozostałych pacjentów zamkniętych oddziałów. Osoby znajdujące się na tychże oddziałach zostały poddane leczeniu antybiotykowemu.

"Mamy tu co prawda infekcję gronkowca, ale jest on wrażliwy na antybiotyki, a zatem bardzo skutecznie się leczy. Pacjentki nadal są na tych oddziałach. Nie przyjmujemy tylko nowych osób do zakończenia kuracji antybiotykowej oraz zakończenia dezynfekcji" - poinformował prof. Wojciech Witkiewicz dyrektor szpitala. Oddziały będą niedostępne dla nowych pacjentów przez 10 dni ponieważ tyle trwa procedura w takich przypadkach.

Dyrektor szpitala powiedział, że oddziały zostały zamknięte ze względu na ich przepełnienie: "W salach 3-osobowych leżały cztery pacjentki. W łóżeczkach po dwoje nowo narodzonych dzieci. I do tego ten gronkowiec przyniesiony gdzieś z zewnątrz. Ale wszystko jest pod kontrolą i nie ma zagrożenia".

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa dolnośląskiego
Wikinews
Wikinews
Dolnośląskie
Dolnośląskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie dolnośląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Wrocławia | Legnicy | Wałbrzycha | Jeleniej Góry | pozostałych miejscowości