2007-10-29: Anna Baranowska, uczestniczka pierwszej edycji Big Brothera, nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
poniedziałek, 29 października 2007

Anna Baranowska, uczestniczka pierwszej edycji programu "Big Brothera", nie żyje. Miała 47 lat. Zmarła w nieznanych okolicznościach w Lublinie na osiedlu Czuby, w mieszkaniu swojego partnera Grzegorza B. (lubelskiego artysty), do którego niedawno się przeprowadziła. Mieszkali oni w bloku na pierwszym piętrze przy ul. Biedronki. Na ich drzwiach wejściowych widniał napisany czarnym flamastrem tekst: "Państwo misiowie, nie przeszkadzać".

Baranowska była pierwszą osobą w historii polskiego domu Wielkiego Brata, która już przy pierwszych nominacjach została wybrana przez innych uczestników programu jako kandydatka do opuszczenia "Big Brothera". Po 15 dniach wyszła z domu Wielkiego Brata. "Ludzie zapamiętają dwie osoby: tę, która wyszła stąd jako pierwsza i jako ostatnia" - mówiła w 2001 roku opuszczając program. Z uwagi na sukces pierwszej edycji programu została zapamiętana przez widzów. Wystąpiła także w filmie "Gulczas, a jak myślisz?".

"To szok! Jestem wstrząśnięty. Pamiętam Anię bardzo dobrze. Gdy znalazła się w domu Wielkiego Brata, wprowadziła do niego ciepło i humor" - stwierdził Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji programu.

"To straszna wiadomość. Ona tak kochała życie" – powiedział Klaudiusz Sevković, kolega z "Big Brothera".

Zdaniem Super Expressu, Anna od kilku lat ograniczała swoje kontakty z przyjaciółmi z domu Wielkiego Brata. Działo się to od momentu, w którym poznała swojego partnera Grzegorza B.

Prawdopodobnie dzień przed zgonem Anna Baranowska została napadnięta. Skradziono jej telefon komórkowy. Z ranami głowy zgłosiła się do szpitala i po założeniu szwów opuściła go jeszcze tego samego dnia. Na drugi dzień została znaleziona przez Grzegorza B. martwa.

"Przybiegł do mnie Grzegorz. Chciał dzwonić po pogotowie. Krzyczał, że z Anną stało się coś niedobrego. Bo gdy wrócił do domu, leżała nieruchomo w łóżku" - opowiadał jeden z sąsiadów.

Okoliczności i przyczynę śmierci będzie wyjaśniać prokuratura. "Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej. Sekcja zwłok ustali przyczynę śmierci. Od wyników będzie zależało, czy w tej sprawie będzie wszczęte śledztwo i w jakim kierunku będzie prowadzone" – powiedział Witold Laskowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

"Nikt w tej sprawie nie ma jeszcze postawionych zarzutów" - poinformowała Ewa Bondaruk z Prokuratury Rejonowej Lublin Południe.

Była mieszkanka "Big Brothera" osierociła córkę Olgę. Od kilku lat była rozwódką.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
pozostałych miejscowości