Przejdź do zawartości

2007-10-29: Anna Baranowska, uczestniczka pierwszej edycji Big Brothera, nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 29 października 2007

Anna Baranowska, uczestniczka pierwszej edycji programu "Big Brothera", nie żyje. Miała 47 lat. Zmarła w nieznanych okolicznościach w Lublinie na osiedlu Czuby, w mieszkaniu swojego partnera Grzegorza B. (lubelskiego artysty), do którego niedawno się przeprowadziła. Mieszkali oni w bloku na pierwszym piętrze przy ul. Biedronki. Na ich drzwiach wejściowych widniał napisany czarnym flamastrem tekst: "Państwo misiowie, nie przeszkadzać".

Baranowska była pierwszą osobą w historii polskiego domu Wielkiego Brata, która już przy pierwszych nominacjach została wybrana przez innych uczestników programu jako kandydatka do opuszczenia "Big Brothera". Po 15 dniach wyszła z domu Wielkiego Brata. "Ludzie zapamiętają dwie osoby: tę, która wyszła stąd jako pierwsza i jako ostatnia" - mówiła w 2001 roku opuszczając program. Z uwagi na sukces pierwszej edycji programu została zapamiętana przez widzów. Wystąpiła także w filmie "Gulczas, a jak myślisz?".

"To szok! Jestem wstrząśnięty. Pamiętam Anię bardzo dobrze. Gdy znalazła się w domu Wielkiego Brata, wprowadziła do niego ciepło i humor" - stwierdził Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji programu.

"To straszna wiadomość. Ona tak kochała życie" – powiedział Klaudiusz Sevković, kolega z "Big Brothera".

Zdaniem Super Expressu, Anna od kilku lat ograniczała swoje kontakty z przyjaciółmi z domu Wielkiego Brata. Działo się to od momentu, w którym poznała swojego partnera Grzegorza B.

Prawdopodobnie dzień przed zgonem Anna Baranowska została napadnięta. Skradziono jej telefon komórkowy. Z ranami głowy zgłosiła się do szpitala i po założeniu szwów opuściła go jeszcze tego samego dnia. Na drugi dzień została znaleziona przez Grzegorza B. martwa.

"Przybiegł do mnie Grzegorz. Chciał dzwonić po pogotowie. Krzyczał, że z Anną stało się coś niedobrego. Bo gdy wrócił do domu, leżała nieruchomo w łóżku" - opowiadał jeden z sąsiadów.

Okoliczności i przyczynę śmierci będzie wyjaśniać prokuratura. "Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej. Sekcja zwłok ustali przyczynę śmierci. Od wyników będzie zależało, czy w tej sprawie będzie wszczęte śledztwo i w jakim kierunku będzie prowadzone" – powiedział Witold Laskowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

"Nikt w tej sprawie nie ma jeszcze postawionych zarzutów" - poinformowała Ewa Bondaruk z Prokuratury Rejonowej Lublin Południe.

Była mieszkanka "Big Brothera" osierociła córkę Olgę. Od kilku lat była rozwódką.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa lubelskiego
Wikinews
Wikinews
Lubelskie
Lubelskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie lubelskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Lublina, Białej Podlaskiej, Biłgoraja, Chełma, Kraśnika, Puław, Zamościa
i pozostałych miejscowości