2007-10-27: Tarnów: dwie śmiertelne ofiary pożaru w kamienicy przy ul. Grottgera

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 27 października 2007
Tarnów, ul. Krakowska

Dziś w Tarnowie przy ulicy Grottgera, na I piętrze w dwupiętrowej kamienicy doszło do pożaru, w którym zginęły dwie osoby. W akcji gaśniczej uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej.

"Dwaj mężczyźni zginęli w pożarze mieszkania, do którego doszło w sobotę przed południem w Tarnowie. Obaj już nie żyli gdy strażakom udało się wejść do zadymionego pomieszczenia. W sobotę, wczesnym przedpołudniem dostaliśmy zgłoszenie, że jest spore zadymienie na klatce schodowej w jednej z kamienic w centrum Tarnowa. Na miejscu okazało się, że spod drzwi jednego z mieszkań wydobywa się dym. Drzwi zostały wyważone. Pożar został szybko ugaszony, ale znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn w wieku około 30, 40 lat" - poinformował Andrzej Siekanka, rzecznik małopolskiej straży pożarnej.

Według ustaleń strażaków przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia. Powodem zgonu obu mężczyzn było natomiast zatrucie dymem. Rzecznik małopolskiej straży pożarnej poinformował także, że sąsiednie mieszkania nie zostały poważnie uszkodzone.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości