2007-10-27: Suchy Las: 16-latek dokonując eksperymentu chemicznego doprowadził do eksplozji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 27 października 2007

Dziś około godziny 15:00 w Suchym Lesie koło Poznania w jednym z domów jednorodzinnych eksplodował ładunek wybuchowy. Ewakuowano w sumie dziesięciu mieszkańców z budynku, w którym miało miejsce zdarzenie oraz z okolicznych zabudowań. Natomiast 16-latek, który spowodował wybuch został przewieziony do szpitala. Stwierdzono u niego poparzenia i powierzchowne rany. Przyczyną eksplozji był dokonywany przez niego eksperyment chemiczny. Policja próbuje ustalić jakie substancje spowodowały eksplozję. Na razie ustaliła ona, że sprawca zdarzenia spowodował już kiedyś kilka mniejszych eksplozji.

"Wybuch nie spowodował większych zniszczeń, trzeba było jednak ewakuować 10 osób z okolicznych zabudowań. Część substancji, która pozostała po wybuchu, zostanie wywieziona na poligon i unieszkodliwiona przez pirotechników" - powiedział Zbigniew Paszkiewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Wybuch spowodował jedynie wypadnięcie szyb w oknach. Policja w ramach prowadzonej akcji dochodzeniowej zamknęła na jakiś czas ruch na okolicznych ulicach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa wielkopolskiego
Wikinews
Wikinews
Wielkopolskie
Wielkopolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w wielkopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Kalisza, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego, Piły, Poznania, Śremu
pozostałych miejscowości