2007-10-26: W Pałacu Kultury i Nauki odbywa się VI Kongres Technologiczny

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 26 października 2007

W piątek w Warszawie rozpoczął się VI Kongres Technologiczny. Wśród nowości, jakie zostaną zaprezentowane będą: telewizja cyfrowa w telefonie komórkowym, elektroniczna portmonetka, elektroniczne biuro, mobilna budowa oraz nowoczesny monitoring osób i pojazdów. Kongres Technologiczny, który odbywa się od sześciu lat w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki organizuje Polkomtel, operator komórkowych sieci Plus i Sami Swoi.

- Współczesna telekomunikacja zmierza wyraźnie w kierunku mediów bezprzewodowych. Przed nami ogromne wyzwanie, jakim jest cyfryzacja systemu nadawania programów radiowo-telewizyjnych w Polsce. Wyzwanie, w którym technologie komórkowe mogą mieć swój wielki udział. Wtedy będziemy mogli mówić o skoku cywilizacyjnym w niespotykanej skali. To już nie będzie rewolucja, ale turborewolucja technologiczna – powiedział otwierając kongres Adam Glapiński, szef Polkomtela.

- Użytkownicy wymagają coraz więcej od swoich telefonów, przez co inspirują nas do tworzenia nowych rozwiązań. Dziś telefon pełni rolę odtwarzacza muzyki, konsoli do gier, pełni rolę podręcznego komputera, daje dostęp do informacji, a niedługo zapewni także dostęp do mediów - dodał gość specjalny Kongresu: Bert Nordberg, wiceprezes LM Ericsson.

Podczas imprezy swoje nowe produkty oraz usługi zaprezentują m.in. Nokia, Samsung, Motorola oraz Ericsson. Uczestnicy będą mogli także zapoznać się z udostępnioną w Polsce - od miesiąca w kilkudziesięciu warszawskich punktach - elektroniczną skarbonką (mobilne płatności). mPay, usługa w sieci Plus, to system umożliwiający płatności przy użyciu telefonu komórkowego.

W sobotę, 27 października br., wszyscy miłośnicy nowych technologii zaproszeni są na dzień otwarty dla całej rodziny. Od godz. 10.00 do 16.30 w PKiN odbędą się liczne prezentacje najnowszych telefonów, usług i akcesoriów. Na zwiedzających czekać będzie też wiele atrakcji oraz konkursy z cennymi nagrodami. Co godzinę będzie można wygrać telefony komórkowe.

Źródła[edytuj | edytuj kod]