Przejdź do zawartości

2007-10-26: Młodzież Wszechpolska zostanie zlikwidowana

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 26 października 2007

Sylwester Chruszcz, który kilka dni temu zastąpił na stanowisku szefa LPR Romana Giertycha zapowiedział, że Młodzież Wszechpolska przestanie istnieć, bo „wystarczająco się już skompromitowała”.

– Do LPR nie wróci już wulgarny ekstremizm. – powiedział Chruszcz i wyjaśnił, że po rozwiązaniu Młodzieży Wszechpolskiej zostanie powołana nowa, niepolityczna organizacja. Nie zdradził, jak się będzie nazywała. – Będzie kształcić swoich członków i szykować do przyszłych funkcji – politycznych, społecznych czy dziennikarskich.

Młodzież Wszechpolska: Stanowczo zaprzeczamy[edytuj | edytuj kod]

– Młodzież Wszechpolska przyjmuje ze zdumieniem i stanowczo zaprzecza podawanym w mediach informacjom o zakończeniu swojej działalności – głosi oświadczenie rzecznika prasowego na stronach internetowych MW.

– Młodzież Wszechpolska jest niezależną organizacją o osiemdziesięciopięcioletniej tradycji, posiadającą osobowość prawną i władze. Nie ma żadnych formalnych związków pomiędzy MW a Ligą Polskich Rodzin, która ponad rok temu odcięła się od naszej działalności i nie ma na nią wpływu. Przypominamy, iż od roku rolę oficjalnej młodzieżówki Ligi Polskich Rodzin pełni Ruch Młodych LPR (Młodzież Wszechpolska nigdy nią nawet nie była) – komunikat MW.

– Zgodnie ze statutem decyzję o samorozwiązaniu może podjąć tylko walny zjazd członków stowarzyszenia, a taki bynajmniej nie jest planowany w najbliższym czasie. W tworzeniu nowej organizacji młodzieżowej politykom Ligi Polskich Rodzin życzymy powodzenia, gdyż każda inicjatywa mająca na celu formację młodego pokolenia warta jest poparcia. Uprzejmie prosimy, aby o pytania o przyszłość Młodzieży Wszechpolskiej kierować pod adresem władz organizacji – pisze w komunikacie Marcin Białasek, rzecznik prasowy MW.

Źródła[edytuj | edytuj kod]