2007-10-25: Pedofil zatrzymany w Raszynie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 25 października 2007

47-letni mężczyzna przy pomocy Gadu-Gadu poznał uczennicę szkoły podstawowej z Tuchowa koło Tarnowa, a następnie uprowadził ją do Raszyna pod Warszawą.

Kiedy wczesnym poniedziałkowym popołudniem Karolina nie wróciła do domu, rodzice zawiadomili policję, która namierzyła mężczyznę.

"Mimo że nie był wcześniej notowany, to udało nam się szybko go namierzyć. Zdobyliśmy billingi ostatnich rozmów przez telefon komórkowy dziewczynki. Wśród nich był numer porywacza. Już w nocy z poniedziałku na wtorek policjanci z Raszyna wiedzieli, w którym dokładnie miejscu znajduje się mężczyzna" - mówił aspirant sztabowy Andrzej Sus z tarnowskiej policji, która nadal ustala przebieg wydarzeń.

Mężczyzna przyjechał do Tuchowa samochodem. Podczas spotkania na rynku przemocą wciągnął dziewczynkę do samochodu i zabrał jej telefon. Następnie pojechali do jej domu (w tym czasie rodzice byli w pracy), gdzie krakowianin wykasował z komputera dziewczynki całą korespondencję, jaką z nią prowadził przez ostatnie trzy tygodnie. Potem wywiózł ją do domu pod Warszawę - opisuje Gazeta Wyborcza.

"Ten przypadek pokazuje, jak bardzo zaniedbujemy edukację dzieci, które nie zdając sobie sprawę z zagrożenia, wpadają w poważne tarapaty" - mówił Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Według informacji "Gazety" mężczyzna był przesłuchiwany w tarnowskiej prokuraturze. Zostanie mu przedstawionych co najmniej kilka zarzutów: porwanie, zgwałcenia oraz uszkodzenia ciała.

Źródła[edytuj | edytuj kod]