2007-10-23: Onet.pl uruchomiła platformę e-commerce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Internet
wtorek, 23 października 2007

Osoby, które chcą rozpocząć swój biznes w Internecie będą mogły założyć własny e-sklep. Internetowy portal Onet.pl udostępnił na swoich stronach platformę umożliwiającą założenie internetowego sklepu.

W nowo uruchomionym serwisie www.e-commerce.onet.pl dostępne są szczegółowe informacje potrzebne do założenia własnego e-sklepu, a także artykuły i porady, m.in. na temat bezpieczeństwa transakcji w sieci, prawnych aspektów prowadzenia sklepu internetowego oraz dane dotyczące rynku e-commerce.

Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw chce wykorzystywać Internet do zdobycia nowych klientów – mówi Michał Nowak, Szef Marketplace Onet.pl. - Zaspokajamy te potrzeby, oferując przedsiębiorcom kompleksowe rozwiązania umożliwiające prowadzenie e-sklepu wraz z wieloma dodatkowymi korzyściami, jak choćby reklama w OnetPasaż czy OnetBoksy. Serwis kierujemy do osób, które chcą prowadzić internetowy sklep, dlatego też w serwisie e-commerce.onet.pl znalazły się także dodatkowe, niezwykle użyteczne informacje, takie jak poradnik i bezpieczne zakupy – wyjaśnia Michał Nowak.

Dostawcą platformy do zakładania e-sklepu jest serwis iStore.pl (Grupa Allegro), który świadczy kompleksowe usługi hostingu oprogramowania e-commerce w systemie ASP (Application Service Provider). Model ASP to forma dzierżawy wyspecjalizowanego oprogramowania – w tym przypadku obsługującego sklep internetowy – umożliwiająca ograniczenie nakładów na rozwinięcie biznesu w sieci.

Źródła[edytuj | edytuj kod]