2007-10-23: Kołodziejski nowym szefem KRRiT

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 23 października 2007

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała szefa KRRiT został nim katolicki dziennikarz Witold Kołodziejski, który tym samym zastąpił na stanowisku Elżbietę Kruk. Nowego prezesa KRRiT wybrano, by uniknąć blokowania niektórych decyzji KRRiT. Rada potrzebowała na to aż kilka tygodni i z decyzją czekała do zakończenia wyborów.

- Myślę, że tutaj KRRiT robiła nie tylko co do niej należało, ale wywiązała się z tych obowiązków - Kołodziejski mówił o raporcie OBWE - Myśmy po prostu działali tak, jak można działać w ramach prawa, w ramach naszej ustawy i ordynacji wyborczej - tłumaczył. Dodał - Wynik zobaczymy w końcowym raporcie. - Wybierając przewodniczącego uniknięto blokowania niektórych decyzji KRRiT. Wróciła już do nas np. po uzgodnieniach technicznych z UKE sprawa tvn-owskiego kanału religijnego, a do podpisania koncesji potrzebny jest przewodniczący - mówił Kołodziejski.

Kołodziejski ukończył Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest autorem wielu programów, przez kilka lat pracował w redakcji katolickiej TVP.

Źródła[edytuj | edytuj kod]