2007-10-19: Cedric Vasseur przygotowuje się do ostatniego wyścigu w karierze kolarskiej

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 19 października 2007

Giro di Lombardia będzie ostatnim wyścigiem w 14-letniej karierze Cedrica Vasseura. 37-latek ma na swoim koncie 20 zwycięstw, w tym triumf na dwóch etapach Tour de France i pięć dni w maillot jaune w 1997 roku.

"Lombardia jest jednym z moich ulubionych wyścigów" – powiedział Vasseur. "To będzie dziesiąty raz, kiedy wezmę udział w tej imprezie. Kończyć moją karierę na Lombardii, jest czymś wyjątkowym dla mnie, szczególnie, że będę jechał razem z mistrzem świata Paolo Bettinim. Jestem w całkiem dobrej formie i mam nadzieję, że będę pomocny dla drużyny i że uda mi się pomóc Bettiniemu wygrać wyścig. To na pewno będzie emocjonalny moment dla mnie, zarówno na starcie jak i na mecie wyścigu, ale dzięki mojej wygranej na tegorocznym Tour de France podczas etapu do Marseille, odwieszę swoje buty kolarskie ze świadomością, że ten sport był dla mnie" – powiedział Vasseur.

"Dałem z siebie dużo podczas tych lat, jako profesjonalista. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi i menadżerowi drużyny, Patrickowi Lefevere, który dał mi możliwość ścigania się w moich ostatnich latach, w takiej świetnej grupie jak Quick.Step - Innergetic" - dodał.

Prawdopodobnie po zakończeniu kariery Vasseur będzie kontynuował swoje zaangażowanie w kolarstwo przez działalność w Międzynarodowym Związku Kolarzy (CPA). "Chciałbym kontynuować tę rolę w organizacji, którą ogromnie lubię. Te ostatnie kilka lat było ciężkie dla kolarstwa i dla wszystkich. Chcę kontynuować pracę w CPA., aby nadać nowy wizerunek temu sportowi, używając do tego mojego wieloletniego doświadczenia, jako zawodowego kolarza. Myślę, że mogę być bardzo przydatny w przywróceniu szacunku dla naszego sportu" - powiedział Vasseur.

Źródła[edytuj]