2007-10-19: Bertolini wygrał kolarski Puchar Włoch 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 19 października 2007

Alessandro Bertolini (Serramenti PVC Diquigiovanni-Selle Italia) zapewnił sobie zwycięstwo w Pucharze Włoch 2007. 36-letni zawodnik wygrał w ciągu miesiąca aż 4 wyścigi i dzięki temu powyższył swoja pozycję w klasyfikacji.

Między 5. sierpnia a 8. września Bertolini zwyciężał w Giro dell'Appennino, Coppa Agostoni, Giro del Veneto i Coppa Placci. Kolarz był także najszybszy na pierwszym etapie Coppi & Bartali, który odbył się w marcu. W sumie zdobył 427 punktów i wyprzedził Lucę Mazzanti (Ceramica Panaria-Navigare), który uzbierał 308 punktów.

25-letni Kanstantsin Sivtsov (Barloworld), trzeci w ogólnej klasyfikacji, wygrał klasyfikację młodzieżowców (210 pkt.). Za Białorusinem znalazł się Vincenzo Nibali (Liquigas) i Riccardo Riccò (Saunier Duval-Prodir).

Najlepszą drużyną okazała się Tenax-Salmilano, która zaledwie o 5 punktów wyprzedziła Ceramica Panaria-Navigare (odpowiednio 698 i 693 punkty).

Puchar Włoch składał się z najważniejszych wyścigów włoskich nie należących do cyklu ProTour. Brać w nim udział mógł każdy włoski zawodnik, kolarz z poza Półwyspu Apenińskiego, ale jeżdżący we włoskiej ekipie oraz niewłoskie drużyny, w których ponad 50% zawodników to kolarze pochodzący z Włoch.

Źródła[edytuj | edytuj kod]