2007-10-17: Druga edycja Gadu Dyktanda

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Fragment blogu MojaGeneracja.pl Jarosława Rybus
środa, 17 października 2007

Po sukcesie pierwszej edycji Gadu Dyktanda, w którym wzięło udział 15 tys. uczestników, organizatorzy zapowiadają drugą edycję dyktanda przez Internet.

- Zaraz po ogłoszeniu zwycięzcy pierwszej edycji dziennikarze zaczęli dopytywać, czy dyktando doczeka się kolejnej edycji. Podobnymi sugestiami zaczęli się dzielić Internauci, którzy w serwisie MojaGeneracja.pl na blogu prowadzonym przez prof. Jerzego Bralczyka, autora Gadu Dyktanda domagali się wręcz kolejnego internetowego sprawdzianu - pisze na swoim blogu, Jarosław Rybus.

W pierwszej edycji Gadu-Dyktanda wygrała Joanna Galewska, fotograf i dziennikarka z Łodzi, która za zajęcie I miejsca odebrała laptop oraz zestaw pomocy naukowych i gry komputerowe.

- Jestem zaskoczona. Zrobiłam parę błędów i myślałam, że wśród tych 15 tys. ludzi zapewne znalazł się ktoś lepszy. Okazało się, że nie jest tak źle - powiedziała Joanna Galewska - Ale oprócz dobrej pamięci przydała się także umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze. Po prostu dużo piszę.

Okazuje się, że prośby internautów, co do kolejnego dyktanda zostaną spełnione. Druga edycja Gadu Dyktanda odbędzie się we wrześniu przyszłego roku.

Źródła[edytuj | edytuj kod]