2007-10-16: Sieć Play zorganizowała koncert piosenek Grechuty w Second Life

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 16 października 2007
Flaga Play

Multimedialna sieć komórkowa Play przygotowała niespodziankę dla społeczności wirtualnego świata Second Life. Na wyspie Play w Second Life odbyła się retransmisja koncertu piosenek Marka Grechuty zorganizowanego przez Agencję Inicjatyw Artystycznych Cytryna.

Koncert miał miejsce wcześniej - 9 października w Klubie Stodoła. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, w której wydarzenie, jakie miało miejsce w świecie rzeczywistym zostało przeniesione do wirtualnej rzeczywistości.

Sieć Play, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce uruchomił w Second Life swoją wirtualną wyspę. Second Life to wirtualny świat 3D, rodzaj gry, która coraz bardzie zaczyna przypominać i funkcjonować jak świat rzeczywisty. Second Life umożliwia zarabianie pieniędzy oraz uczestniczenie w wydarzeniach związanych z kulturą i rozrywką.

Retransmisja koncertu "Ocalić od zapomnienia" z piosenkami Marka Grechuty w interpretacji muzyków rozpoczęła się o godzinie 18:00. Po koncercie, o godz. 20:00 odbył się bal, podczas którego zorganizowany został konkurs na najbardziej oryginalny strój. Zwycięzca został wybrany przez uczestników balu. Nagrodą był apartament na Wyspie Play.

Źródła[edytuj | edytuj kod]