2007-10-16: Nowa gazeta "Polska" już w kioskach

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Za kilka dni zadebiutuje portal internetowy należący do Grupy Wydawniczej Polskapresse [1]
Przykładowa okładka dziennika "Polska", przygotowana specjalnie na 12 października
wtorek, 16 października 2007
N icon technology.png

W poniedziałek 15 września 2007 w kioskach pojawił się pierwszy numer ogólnopolskiego dziennika grupy wydawniczej Polskapresse - "Polska".

"Stworzyliśmy gazetę, która nie ogląda Polski tylko z perspektywy Warszawy, i nie zamyka świata do zainteresowania polityką. Stąd mnóstwo informacji społecznych z całego kraju, codzienne kolorowe dodatki, mnóstwo poradników" – mówił na konferencji dziennika "Polska", redaktor naczelny Paweł Fąfara.

Nowa gazeta codzienna powstała w oparciu o regionalne dzienniki grupy Polskapresse: Dziennik Bałtycki, Dziennik Łódzki, Dziennik Zachodni, Gazetę Krakowską, Głos Wielkopolski i Gazetę Wrocławską i ukazujące sie z nimi tygodniki.

Polska ukazywać się będzie od poniedziałku do soboty w cenie 1,50 zł, a w województwach wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, dolnośląskim, pomorskim i śląskim gazeta będzie kosztować 1,4 zł (w piątek – 1,7 zł), a w opolskim 1,30 (1,70 w piątek).

Hasłem kampanii jest tytuł „Myślisz globalnie. Żyjesz lokalnie”, który można oglądać w reklamówce dziennika "Polska" w telewizji, prasie, internecie oraz słuchać w radiu. Na okładce gazety obok tytułu jest też logo „The Times”, z którym dziennik współpracuje.

Polskapresse stawia na kolorowe codzienne dodatki tematyczne, m.in. o kuchni, modzie, mieszkaniu oraz adresowany do mężczyzn. Wydawca liczy na sprzedaż na poziomie ponad 600 tys. egzemplarzy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]