2007-10-15: Tusk: proszę Warszawę o pomoc

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 15 października 2007
Donald Tusk w Sejmie (7 września 2007)

Podczas niedzielnej konwencji PO, która odbyła się w Warszawie, Donald Tusk prosił warszawiaków o pomoc w wygraniu wyborów.

Nazwisko lidera PO jest pierwsze na warszawskiej liście kandydatów tej partii. Polityk zagrzewał swoich partyjnych kolegów do walki i prosił warszawiaków o głosy.

„Proszę Warszawę o pomoc. Warszawa pomagała Polsce zawsze wtedy, kiedy były chwile największej próby, największej potrzeby. Mam śmiałość, odwagę, ale też prawo zwrócić się do mieszkańców naszej stolicy, do Warszawy - pomóżcie Polsce!" - mówił Tusk. "Możemy wygrać wybory, bo Polacy chcą polityki i życia publicznego wolnego od nienawiści i agresji, chcą ludzi wierzących, ludzi pełnych energii, chcą tego, co wy dziś macie w sobie. Nasz optymizm i nasza wiara są coraz bardziej uzasadnione, bo Polska to dostrzega" – dodał.

Donald Tusk odniósł się w swojej wypowiedzi do ostatnich zarzutów Jarosława Kaczyńskiego dotyczących partii, które próbują „wrócić do koryta i rabunku”. „Polskie państwo to nie koryto, panie premierze" - komentował Tusk. Zachowanie premiera nazwał haniebnym.

Źródła[edytuj | edytuj kod]