Przejdź do zawartości

2007-10-15: Szyici: Polska weszła w koalicję z diabłem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 15 października 2007
Irak, Czołg T-54 (2003)

Szyici przyznali się do ataków na polskich żołnierzy i dyplomatów.

Dwa szyickie ugrupowania terrorystyczne (brygady Imama Husajna i Imama Musy al-Kadimiego) wysłały do telewizji „Reuters” nagranie video, w którym przyjęły na siebie odpowiedzialność za ostatnie ataki na Polaków w Iraku. Twierdzą, że jest to zemsta za torturowanie Irakijczyków przez polskich żołnierzy.

Szyici oskarżają Polskę o koalicję z diabłem, czyli Stanami Zjednoczonymi. Uważają, że polscy żołnierze zabijają i torturują Irakijczyków. „Nasze ataki to jasna wiadomość dla Polaków - opuśćcie Irak, zanim w nim ugrzęźniecie jak Brytyjczycy. (...) Odejdźcie, albo pogrążymy was w bagnie" - powiedzieli szyici i zapowiedzieli dalsze ataki na Polaków.

"Niewątpliwie potwierdza to nasze informacje, że terroryści dokładnie interesują się sytuacją wewnętrzną w krajach, które biorą udział w koalicji antyterrorystycznej czy to w Iraku, czy Afganistanie. Mamy nadzieję, że żadne ugrupowanie polityczne nie będzie nawoływało do wycofania wojsk z Iraku i nie będzie wokół tego robiło awantury" - skomentował treści z nagrania rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]