Przejdź do zawartości

2007-10-13: Olejniczak chce odwołania Głównego Inspektora Sanitarnego

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 13 października 2007


Wojciech Olejniczak, szef SLD, chce, aby Główny Inspektor Sanitarny kraju – Andrzej Wojtyła został odwołany z pełnionej funkcji. Jego decyzja związana jest z wykryciem przypadku tropikalnej choroby z Filipin, na którą miał zapaść były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

"Chciałbym zaprotestować i wyrazić wielkie oburzenie na wystąpienie Głównego Inspektora Sanitarnego, pana Andrzeja Wojtyły, który to pan powinien zostać natychmiast zwolniony. Pan Główny Inspektor Sanitarny włączył się w sposób dotychczas niespotykany w kampanię wyborczą" - powiedział Wojciech Olejniczak na piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu.

Zdaniem Olejniczaka Wojtyła zachował się „nieetycznie, wykazał się brakiem profesjonalizmu” i „znajomości przepisów”. "To pacjent zgłasza się do lekarza, a następnie to lekarz, jeśli stwierdzi zagrożenie, informuje inspekcję sanitarną, nie odwrotnie" - dodał Olejniczak. Stwierdził również, że Wojtyła był w poprzedniej kadencji Sejmu posłem a "dzisiaj jest na usługach PiS, tak jak inne instytucje państwowe włączył się w kampanię wyborczą".

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]