Przejdź do zawartości

2007-10-13: LPR bez wizerunku Korwina-Mikke?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 13 października 2007
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke zniknie z kampanii wyborczej LPR. Taka decyzja została podjęta po wypowiedziach polityka na temat niepełnosprawnych dzieci - podała "e-Polityka", "Gazeta Wyborcza" i "Dziennik".

Roman Giertych, lider LPR wstrzymuje się od komentarzy w tej sprawie. "Powiedziałem wyraźnie: Jeśli ktoś wygłasza takie poglądy, to nie ma dla niego miejsca na listach LPR. Natomiast Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że nic takiego nie powiedział. Niech pani nadal prowadzi swoją krucjatę" - powiedział reporterce "Dziennika" Roman Giertych.

W trakcie prawyborów we Wrześni polityk UPR miał powiedzieć, że w klasach integracyjnych zdrowe dzieci przejmują schorzenia swych niepełnosprawnych kolegów, a matkę chorej dziewczynki nazwał podobno „umysłowo sprawną inaczej mamusią”. Sprawą ma się zająć sąd w trybie wyborczym. Wniosek złożyła już Partia Kobiet.

Korwin-Mikke zaprzecza, że użył takich słów. "Moje słowa zostały całkowicie przekręcone. Dlatego zamierzam "Dziennik" podać do sądu" - powiedział polityk. Na swoim blogu internetowym napisał: "z punktu widzenia intelektualnego najbardziej bawi mnie oskarżenie, że „Chcę dzielić dzieci na lepsze i gorsze”. Jest dokładnie odwrotnie. Otóż na to by wydać zarządzenie, że „dzieci niepełnosprawne powinny być przydzielane do klas z dziećmi sprawnymi” trzeba najpierw właśnie podzielić dzieci na sprawne i niepełnosprawne!! Co i urzędowo zrobiono. Powodując problemy – a przecież „dzieci niepełnosprawne”, w czasach gdy państwo się nimi nie raczyło zajmować, też przecież chodziły do szkół. Bez urzędowej nalepki „NIEPEŁNOSPRAWNY” na plecach. Jednak PT Toleranci w ogóle nie myślą – ONI powtarzają tylko slogany i nie dbają o logiczną spójność swoich poglądów".

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]