Przejdź do zawartości

2007-10-13: Dziennik: „Demokraci.pl: Nie warto głosować na SLD”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 13 października 2007
Strona wielkopolskiego oddziału Partii Demokratycznej

"To że politycy - w czasie kampanii wyborczej - odradzają głosowanie na konkurencję to rzecz normalna. Ale wielu zdziwi to co robi Lewica i Demokraci. Partie tej koalicji zamiast się wspierać... namawiają do nie głosowania na partnerów politycznych. Tak jest w wypadku Partii Demokratycznej" - napisano 13 września 2007 roku na stronie internetowej "Dziennika". Jacek Krawczewski, autor artykułu pominął jednak fakt, że owy tekst pochodzi z 19 sierpnia 2005 roku kiedy to nie było mowy o koalicji.

Wielkopolski oddział Partii Demokratycznej na swoich stronach internetowych podaje 21 powodów, dla których nie powinniśmy glosować na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Są nimi nazwiska czołowych działaczy tego ugrupowania, którzy aktywnie działali w PZPR lub w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Pojawia się więc Józef Oleksy, Ryszard Kalisz czy też Jerzy Szmajdziński.

Na stronie demokratów można przeczytać, że „ Olejniczak i Napieralski, choć młodsi od swoich partyjnych kolegów ze starego PZPR, nie wstępowali do partii popierającej walkę Polaków o wolny kraj. Świadomie wstępowali do SLD zarządzanego przez ludzi, którzy walczyli kiedyś z Solidarnością”.

Ze strony internetowej można się dowiedzieć również, że SLD nie ma szacunku do pamięci i historii narodowej, a bez tego budowanie przyszłości się nie uda.

Źródła[edytuj | edytuj kod]