2007-10-10: Lech Kaczyński w Wilnie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 10 października 2007
N icon technology.png
Valdas Adamkus i Lech Kaczyński

10 października 2007 r. Lech Kaczyński udał się do Wilna, gdzie wziął udział w konferencji poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu „Odpowiedzialna energia dla odpowiedzialnych partnerów”.

W środę prezydent uczestniczył w pierwszej rundzie rozmów okrągłego stołu „Nowe trasy dostaw energii – kontynuacja krakowskiej konferencji energetycznej”. Po pierwszej rundzie rozmów nastąpiła ceremonia podpisania porozumienia w sprawie mostu energetycznego i wdrożenia projektu rurociągu Odessa-Brody-Płock pomiędzy Polską a Litwą. Ze strony polskiej porozumienie podpisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Piotr Naimski.

Wieczorem Lech Kaczyński wziął udział w obiedzie roboczym wydanym przez prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa.

W drugim dniu wizyty Lech Kaczyński weźmie udział w drugiej rundzie rozmów okrągłego stołu „Rozszerzenie europejskiej współpracy energetycznej na region Morza Kaspijskiego i Czarnego – w stronę szerszego rynku energetycznego” oraz trzeciej rundzie rozmów „Globalne zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego i zewnętrznej polityki energetycznej UE”.

Na godziny popołudniowe zaplanowana jest uroczystość otwarcia nowej siedziby Ambasady RP w Wilnie z udziałem prezydentów Polski i Litwy.

Konferencja pt. „Odpowiedzialna energia dla odpowiedzialnych partnerów”[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]