2007-10-10: Kolobnev wygrał wyścig kolarski Monte Paschi Eroica

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 10 października 2007
Team CSC , 2006

Alexandr Kolobnev z ekipy kolarskiej Team CSC 9 października zwyciężył w pierwszej edycji wyścigu Monte Paschi Eroica. 26-letni Rosjanin, wicemistrz świata ze Stuttgartu, pokonał ostatnie 40 km solo i z przewagą 3 sekund wyprzedził swojego klubowego kolegę Szweda Marcusa Ljungqvista. Trzecie miejsce wywalczył Ukrainiec Mikhaylo Khalilov z Ceramicy Flaminia.

Pierwszym zawodnikiem, który oderwał się od peletonu był Elio Aggiano (Tinkoff), który tym wyścigiem zakończył swoją profesjonalną karierę. Stało się to w dość nietypowy sposób ponieważ w momencie doścignięcia Aggiano przez peleton, ten zszedł z trasy patrząc na mijających go kolarzy.

Na trasie wyścigu Monte Paschi Eroica znalazło się siedem odcinków szutrowych co spowodowało dużą selekcję. Decydujący atak nastąpił na podjeździe pod Montalcino. Po ataku Kolobneva utworzyła się 11-osobowa czołówka, która między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Na 40 km do mety na ponowny atak Kolobneva nie był w stanie odpowiedzieć żaden z zawodników. Rosjanin utrzymał przewagę aż do mety.

"To był niezwykły wyścig. Po pierwszych kilometrach wątpiłem w to, abym mógł coś zdziałać w końcówce. Ważnym było, aby jechać cały czas na przedzie. Zrobiłem pierwszą selekcję, a następnie odjechałem solo. Mając za plecami Marcusa Ljungqvista czułem się jeszcze pewniej" - powiedział na mecie Kolobnev.

Źródła[edytuj | edytuj kod]