2007-10-09: Koniec sezonu dla kolarskiej ekipy T-Mobile

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 9 października 2007

Po 300 dniach ścigania niemiecka ekipa T-Mobile zakończyła starty w tym roku. Kolarze w strojach koloru magenty po raz ostatni w tym sezonie przekroczyli linię mety w niedzielę, podczas Circuit Franco Belge.

"Podjęliśmy taką decyzję w związku z kodem etyki, na temat którego rozmawialiśmy w Salzburgu w 2006 roku. Chcemy w ten sposób pokazać nasze zaangażowanie w tworzenie czystego i sprawiedliwego sportu" - powiedział Bob Stapleton, menadżer zespołu.

Kod etyki, o którym mówi Amerykanin, wzywa drużyny ProTouru do jednotygodniowej przerwy w startach, jeśli w drużynie stwierdzi się dwa przypadki stosowania dopingu. Pierwszym zawodnikiem u którego stwierdzono doping w drużynie był Patrik Sinkewitz, którego wynik testu antydopingowego podczas Tour de France dał wynik pozytywny. Drugim natomiast był Lorenzo Bernucci, który wspomagał się w sposób niedozwolony podczas hiszpańskiej Vuelty. Kara obowiązuje od następnego wyścigu ProTour, po drugiej "wpadce". Jako, że kolejnym wyścigiem po Vuelta a Espana jest Paryż-Tour, to właśnie francuska jednodniówka będzie początkiem tygodniowej przerwy. Poza tym klasykiem, T-Mobile nie wystartuje także w Giro di Lombardia, które ma miejsce 20 października.

W tym sezonie niemiecki team może się pochwalić 36 zwycięstwami, z czego aż 11 jest zasługą Marka Cavendisha, a 8 Geralda Ciolek.

Źródła[edytuj]