Przejdź do zawartości

2007-10-09: Anna Sobecka: Tusk w Radiu Maryja to obraza słuchaczy

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 października 2007


Anna Sobecka, kandydatka do Sejmu z listy PiS i osoba blisko związana z Radiem Maryja, nie liczy na to, że toruńska rozgłośnia zaprosi do swego studia lidera PO Donalda Tuska. Wczoraj sztabowcy Platformy złożyli zapytanie do Radia Maryja o możliwość spotkania i dyskusji lidera PO ze słuchaczami tej rozgłośni.

Posłanka Sobecka powiedziała, że wizyta Tuska w Radiu Maryja nie powinna dojść do skutku, ponieważ byłaby obrazą dla słuchaczy, bo to właśnie "pan Tusk była autorem określenia moherowe berety". Kandydatka PiS-u podkreśla, że właśnie ze strony PO najczęściej dochodziło do ataków i obraz kierowanych w stronę toruńskiego radia i słuchaczy. "Jeśli pan przewodniczący Donald Tusk miałby wystąpić na antenie Radia Maryja, to byłoby to obrażanie. Uważam, że słuchacze Radia Maryja i TV Trwam czuliby się obrażeni" - powiedziała Sobecka.

Wczoraj działacze Platformy zapowiedzieli, że będą prosić dyrekcję Radia Maryja o możliwość debaty Tuska ze słuchaczami. Platforma nie wystąpiła z żadnymi warunkami, ale Donald Tusk podkreślił, że jeśli toruńskie radia nie będzie chciało zaprosić go, to on nie będzie się na siłę wypychał.

"Uważam, że to jest także miejsce dla polityka Platformy Obywatelskiej, aby przekonywać do swoich racji, również ludzi, którzy często sceptycznie patrzą na Platformę. Jeżeli premier Kaczyński ma jakieś lęki i obawy, to może jego medialny i polityczny patron wykaże więcej odwagi" - stwierdził Tusk.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]