Przejdź do zawartości

2007-10-08: UPR chce wdrożyć angielski system ubezpieczeń

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 8 października 2007
UPR, Warszawa (1 lipca 2007)
Wojciech Popiela

Unia Polityki Realnej chce wprowadzić w Polsce angielski system ubezpieczeń. W Anglii tygodniowa składka ZUS dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą w formie samozatrudnienia wynosi 2,10 funta. Rocznie daje to sumę ok. 100 funtów – niespełna 550 zł, czyli mniej niż miesięczna składka w Polsce.

"Trzeba zrobić w Polsce wszystko, aby system ubezpieczeń społecznych zmierzał w stronę systemu angielskiego. Składka ZUS dla osoby samozatrudniającej się w Anglii wynosi w przeliczeniu na złotówki 40 zł W skali roku jest to 500 zł, czyli dużo mniej niż w Polsce, gdzie miesięczna składka ZUS, to wydatek 800 zł" – przekonywał na konferencji prasowej w Sejmie prezes UPR Wojciech Popiela. Jego zdaniem Polacy wyjeżdżają do Anglii, bo tam mogą pracować i bogacić się: "W rankingu wolności gospodarczej Wielka Brytania jest na 6. miejscu, a Polska na 87."

"Jeżeli PO myśli, żeby zmienić coś w Polsce na lepsze, powinna poprzeć nasze rozwiązania, czyli likwidację podatku dochodowego i zmierzanie w kierunku tego, żeby osoba podejmująca działalność gospodarczą, nie była rujnowana przez budżet" – dodał Popiela.

LPR, UPR oraz Prawica Rzeczpospolitej kandydują w wyborach parlamentarnych z list komitetu wyborczego Ligi Polskich Rodzin. 8 października ugrupowanie zaprezentowało oficjalnie internetowy serwis wyborczy, gdzie na bieżąco będą prezentowane relacje z działań partii. "Komitet wyborczy LPR uważa, że przekaz kierowany do ludzi młodych jest bardzo istotny. Poparcie internautów jest ważne" - powiedział Popiela.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]