Przejdź do zawartości

2007-10-06: Marcinkiewicz: jeszcze PO i PiS nas zaskoczą

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Kazimierz Marcinkiewicz podczas obchodów 62. rocznicy powstania warszawskiego
sobota, 6 października 2007

Powyborcza koalicja PO i PiS to dla Polski najlepsze rozwiązanie, twierdzi były premier Kazimierz Marcinkiewicz. „Za miesiąc wszyscy możemy być zaskoczeni współpracą PO i PiS” - mówił podczas konferencji prasowej w Krakowie polityk.

„Bez względu na to kto wygra, nawet jeśli nie powstanie koalicja PO-PiS, która jest moim celem, powinny zostać wytyczone pewne sfery, co do których istniałby w Polsce ponadpartyjny konsensus” - mówił Marcinkiewicz. Ponieważ „w polityce zawsze można się dogadać, nie powinno się kłócić na śmierć i życie”. Dodał, że „możemy zawsze wyciągnąć z tego pozytywne wnioski”.

„PO i PiS mają programy, które po dokonaniu poprawek mogą się świetnie uzupełniać. Najważniejsze elementy tych programów to silne, sprawne państwo i modernizacja gospodarcza” - przekonywał Marcinkiewicz.

Polityk po raz kolejny nie powiedział, czy wystąpi z PiS: „Nie będę na takie pytania odpowiadał. Nie muszę. Czy my żyjemy w wolnym kraju?”

Były premier wielokrotnie apelował też, by politycy nie zmarnowali „europejskiej szansy” przed jaką stoi Polska. „Mamy 10 milionów młodych Polaków - tego nie ma w żadnym innym kraju Europy, tym skarbem z Europą się teraz dzielimy” - mówił.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]