Przejdź do zawartości

2007-10-06: Lepper też chce debatować z Kaczyńskim

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 6 października 2007
Andrzej Lepper

Jeśli premier Jarosław Kaczyński nie zgodzi się na wspólną debatę z Andrzejem Lepperem i liderem LPR Romanem Giertychem, lider Samoobrony zapowiedział ujawnienie „wszystkich niuansów współrządzenia”.

Lepper powiedział na konferencji prasowej we Wrześni, że Polacy powinni się dowiedzieć, w jaki sposób działała koalicja PiS-Samoobrona-LPR. Zapowiedział, że jeśli nie będzie „jasnej, rzetelnej odpowiedzi ze strony premiera Kaczyńskiego”, za tydzień zorganizuje w tej sprawie konferencję prasową.

„Przedstawimy, jak to nasze współrządzenie wyglądało, jakie były spotkania i o czym była mowa na spotkaniach trójstronnych” - stwierdził Lepper. Szef Samoobrony nie chciał jednak zdradzić, jakie konkretnie sprawy ma zamiar ujawnić.

Jak twierdzi szef Samoobrony, drugi potencjalny dyskutant - Roman Giertych – „jest człowiekiem odważnym i zgodzi się na debatę”.

W sobotę, w przededniu prawyborów parlamentarnych, we Wrześni ruszyła kampania komitetów wyborczych. W prawyborach i poprzedzającej jej kampanii nie uczestniczy PiS.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]