Przejdź do zawartości

2007-10-06: Kiedy debata Kwaśniewski - Tusk?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Aleksander Kwaśniewski
sobota, 6 października 2007

Debata odbędzie się, ale nie znany jest jej dokładny termin. "Rzeczpospolita" podaje, że odbędzie się pod koniec przyszłego tygodnia.

Lider PO proponował najbliższy wtorek, ale tego dnia były prezydent ma spotkanie poza Warszawą. "Sztabowcy LiD i PO są zgodni co do jednego: pojedynek ich liderów nie może wyglądać jak spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego z Aleksanderem Kwaśniewskim” - czytamy w "Dzienniku”.

Sławomir Nowak z PO mówi: "chcemy, by debata była na stojąco, żeby były widoczne zegary i żeby było więcej interakcji między kandydatami". Waldemar Dubaniowski, bliski współpracownik Kwaśniewskiego popiera tą deklarację: "już przed debatą z Kaczyńskim sugerowaliśmy, by była ona dynamiczna i odbywała się na stojąco. Ale ponieważ nie było akceptacji drugiej strony, to nie nalegaliśmy".

Konsultant polityczny Eryk Misiewicz mówi: "w tych wyborach ludzie będą głosować albo z miłości, albo z nienawiści do Jarosława Kaczyńskiego. A na razie tym drugim przywódcą stał się Kwaśniewski. W zbliżających się debatach Tusk właśnie to musi odwrócić."

Źródła[edytuj | edytuj kod]