2007-10-06: Alleshow – internetowe reality show Allegro

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 6 października 2007
Technika
N icon technology.png
Strona Alleshow

Serwis Allegro uruchomił 30 września program internetowy zatytułowany Alleshow, w którym prezentowane są aukcje serwisu. Ma on na celu ukazanie widzowi jak korzystać z Allegro, jak bezpiecznie dokonywać zakupów oraz jak płacić przy pomocy opcji oferowanych przez serwis. Twórcy programu chcą również ukazać, "że wcale nie trzeba olbrzymich sum pieniędzy by zmienić nasze mieszkanie czy dom nie do poznania a wszystko to za sprawą tanich zakupów" - napisali organizatorzy na swojej stronie internetowej.

W programie biorą udział dwie osoby wybrane w ramach castingu, na który zgłosiło się 2 tys. osób:

  • Luiza (32 lata) - mieszkanka Warszawy, właścicielka firmy reklamowej. Kupiła ona niedawno mieszkanie i korzystając z serwisu Allegro będzie je urządzała. Z byłego lokum może zabrać 15 przedmiotów, reszta będzie wystawiona na aukcji Allegro.
  • Grzegorz (23 lata) - student, mieszkaniec w Białegostoku. Mieszka z rodzicami lecz na czas trwania programu przeniesie się do wynajętego przez Allegro mieszkania. Grzegorz może zabrać ze sobą 10 przedmiotów. Część przedmiotów z jego dawnego pokoju zostanie również sprzedana na aukcji Allegro.

Uczestnicy programu kupują na Allegro produkty, które są wyposażeniem ich mieszkań. Płacą AlleKartą - karta płatniczą BZ WBK przeznaczona dla użytkowników Allegro. Na kocie Luizy jest 40 tys. złotych, natomiast Grzegorz ma do dyspozycji 30 tys. złotych. Nie jest to typowe reality show ponieważ uczestnicy poza udziałem w programie prowadzą normalne życie.

Codziennie na stronie Alleshow organizatorzy zamieszczają krótkie filmy, które są podsumowaniem poczynań dwójki uczestników z poprzedniego dnia. Można również przez godzinę dziennie oglądać ich na żywo (19:00 - 20:00). Program zakończy się 28 października. Nie wyłoni on zwycięzcy, ma mieć charakter edukacyjny.

"Nasze przedsięwzięcie ma mieć bardziej edukacyjne, niż tylko rozrywkowe zadanie. Chcemy pokazać jak korzystać z Allegro w sposób bezpieczny i przyjemny. Chcemy także pokazać, że dzięki tanim zakupom w Allegro wcale nie musimy posiadać ogromnych kwot, by zmienić swoje mieszkanie" - powiedział Patryk Tryzubiak, PR Manager Grupy Allegro.pl.

Sponsorem programu jest BZ WBK. Pomysłodawcą dom mediowy Starcom. Program produkuje Grupa Białko. Organizowała ona już akcje reklamowe dla firm: Danone, Coca-Cola, Red Bull czy Electroworld. Patronat medialny objęło Radio ZET

"To szansa dla firm o mniejszych budżetach reklamowych, których nie stać na masowe kampanie, a zwrot z takich inwestycji może być bardzo wysoki" - powiedział Bartłomiej Serafiński z firmy Stratosfera Added Value, zajmującej sie doradztwem marketingowym. Dodał również, że mimo, iż polska branża reklamowa obraca rocznie sumą 5,5 mld złotych nie stworzyła żadnego projektu, który byłby na miarę fenomenu Kononowicza, kandydującego na stanowisko prezydenta Białegostoku. Film z jego wystąpieniem na YouTube widziało ok. 5 mln osób.

Opinie Internautów[edytuj]

"Dla mnie to po prostu sprytna reklama. Allegro zauważyło popularność reality show i to, że ciekawość ludzi to niezły pomysł na zarobek i reklamę. Ludzie będą się utożsamiali z bohaterami, zaangażują się emocjonalnie w ich wybory i zakupy, będą chcieli tak jak oni czuć adrenalinę i radość przy otwieraniu paczek, będą się z nimi cieszyli nowymi zakupami.. co za tym idzie...sami będą chętniej kupować.. poza tym sprytna reklama AlleKarty i ogólnie całego serwisu... pewnie to będzie też forma edukacyjna - jak korzystać z serwisu... chociaż moim zdaniem to przykrywka dla dobrej reklamy... bez przesady, Allegro jest na tyle proste, że chyba nie trzeba uczyć nikogo obsługi przez reality show. Oglądać nie mam zamiaru, nie interesuje mnie to po prostu" - napisała Chii1986 na forum internetowym.

"Kilkuminutowe filmiki, codzienne podsumowanie dnia, możliwość obserwacji na żywo, ale dekoratorzy wnętrz i serwis i tak już zadbają, by bohaterowie sobie urządzili artystycznie domek niczym z dekadenckiego żurnala, albo niedrogo, lecz po studencku odjechanie..?" - napisał użytkownik tego samego forum o nicku Aeterna.

"BOSKIE... wchodzimy na cafe, potem do działu "Zgłoszenia błędów technicznych" w nagłówku strony widzimy Alleshow !!! zakupy monitorowane, klikamy... i... http:/ /allegro.pl/phorum/undefined Błąd 404: Strona nie została znaleziona [...] takie coś jest tylko na allegro możliwe. Ale macie shoooowa!!! [...] bo wy zarabiacie, a to my płacimy... więc to MY mamy showa..." - użytkownik o nicku deesert.

"... normalni szarzy ludzie.. a Wy aktorów wzięliście... szkoda bo wszystko straciło smak..." - napisała Paulalinka, kupująca i sprzedająca na Allegro od 2001 roku, na forum tego właśnie serwisu.

"O czym jest to show? O urządzaniu mieszkania tak na serio czy o reklamowaniu BZ WBK? Bo nie czaję. Uczestnik kupuje pościel czy sofę (Swoją drogą, czy on ma oczy? Postawić coś takiego w mieszkaniu?!), ale czy nie przeżyłby bez plazmy? Czy to absolutnie konieczne wyposażenie mieszkania? Albo uczestniczka - kupiła sobie projektor i ekran projekcyjny do tego. Ja rozumiem, telewizor musi być, ale żeby od razu takie sprzęty? Chodzi o to, by pokazać, że na Allegro bez problemów i obaw można kupić też drogie rzeczy. Zresztą, oni nawet tego nie ukrywają. Damy się przekonać? A może już to wiemy, tylko Allegro w nas nie wierzy?" - cytat z blogu mieszkam.blox.pl.

Źródła[edytuj]