Przejdź do zawartości

2007-10-05: Naspers przejmie Gadu-Gadu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 5 października 2007

Spółka MIH Poland Holdings BV w Holandii, która należy do grupy Naspers w RPA, przejmie spółkę Gadu-Gadu.

Naspers, notowany m.in. na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, jest globalną korporacją działającą na światowym rynku mediów i Internetu – od Stanów Zjednoczonych przez Europę po Azję.

Naspers jest współudziałowcem w firmie Tencent, będącej producentem największego chińskiego komunikatora internetowego QQ (100 mln użytkowników) oraz posiada znaczące udziały w popularnym rosyjskim serwisie Mail.ru, z którego korzysta miesięcznie 30 milionów Internautów.

"Gadu-Gadu to jedna z najlepszych inwestycji, jakie rozwijaliśmy w funduszu. Po ponad siedmiu latach uznaliśmy, że przyszedł czas na zmiany w portfelu zarządzanych przez nas spółek" – mówi Mariusz Banaszuk, Prezes Zarządu Warsaw Equity Holding Sp. z o.o.

W ciągu siedmiu lat zarządzania spółką, Gadu-Gadu urosło z małego przedsięwzięcia, programu komputerowego do dynamicznej spółki giełdowej, zatrudniającej 100 osób i oferującej usługi dla 6 milionów osób. To także jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek internetowych. Decyzja Naspers o zainwestowaniu w spółkę Gadu-Gadu to część strategii angażowania się firmy w obiecujące przedsięwzięcia internetowe na rynkach wschodzących.

Gadu-Gadu S.A. będzie pierwszą inwestycją Naspers w Polsce i w tej części Europy, poza Holandią, w której Naspers prowadzi już działalność.

Źródła[edytuj | edytuj kod]