Przejdź do zawartości

2007-10-05: Mazowieckie: ciężarówka uderzyła w filar budowanego wiaduktu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 5 października 2007
Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8

Na obwodnicy w Wyszkowie w województwie mazowieckim na drodze krajowej nr 8 ok. godziny 13:00 doszło do wypadku. Ciężarówka w miejscowości Głuchy, która wyjeżdżała z placu budowy uderzyła w konstrukcję budowanego wiaduktu.

Przyczyną uszkodzenia wiaduktu była niezamknięta klapa ładunkowa. Zawadziła ona o filar co spowodowało, że na samochód spadły części konstrukcji wiaduktu: szalunek i metalowe elementy zbrojenia.

Kierowca, 53-letni Wiesław Ś. trafił do szpitala w Wyszkowie ze złamaną nogą i żebrami.

Droga w miejscu wypadku była zablokowana przez pięć godzin.

"Czterometrowej wysokości stalowa konstrukcja poruszyła się i groziła zawaleniem. Dlatego ruch został wstrzymany i dźwigi demontują rusztowania" - mówił w dniu zdarzenia Zenon Osowiecki z aspirant sztabowy policji w Wyszkowie.

Komisja budowlana ma stwierdzić czy konieczne będzie rozebranie wiaduktu. "Betonowa konstrukcja stoi już od kilku tygodni. Według moich informacji podczas uderzenia nie została naruszona" - powiedział Andrzej Podemski, zastępca szefa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na Mazowszu.

Z powodu zablokowania drogi przed Wyszkowem lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, nie dojechał na konwencję wyborczą w Łomży oraz na spotkanie ze studentami w Białymstoku. Utknął w korku a następnie zawrócił do Warszawy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości