2007-10-03: Tomasz Zubilewicz: "Czuliśmy, że podejmujemy się walki"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 3 października 2007
TVN.svg

Dzisiaj mija dziesięć lat od narodzin TVN. Stacja zaczęła nadawanie w 1997 roku o godzinie 19:00 a pierwszym programem były Fakty TVN, prowadzone przez Tomasza Lisa.

Tomasz Zubilewicz o swojej pracy w TVN[edytuj | edytuj kod]

"To co było najważniejsze latem i jesienią 1997 roku, to olbrzymia spontaniczność pomysłów i działań każdego z nas. Czuliśmy, że podejmujemy się walki , która prędzej czy później przyniesie korzyści".

"W redakcji meteo ruszaliśmy z nowym, amerykańskim oprogramowaniem, zdjęciami w formacie 3D, z przesuwanymi chmurami i frontami. Żadna inna telewizja nie miała wtedy takiej grafiki. Dzięki swobodzie, jaką otrzymałem przy tworzeniu programu, udało nam się stworzyć prognozy najbardziej sprawdzalne w Polsce. Przełamany został monopol IMGW na sprawy związane z klimatem".

"Najwięcej działo się w Faktach. Tomek Lis ostro zapędził do roboty młodych i zdolnych. Skorzystali na tym, dziś tworzą własne programy. Fakty od samego początku miały charyzmę, magiczna atmosfera w Studio. Warto było".

"Nasza pogoda była na tyle dobra, ze trzeba było o nie mówić zdecydowanie więcej. Dlatego ponoć powstał kanał informacyjny TVN 24".

"Efekt tamtych działań widać dziś, chociażby tu. W miejscu gdzie siedzę przy komputerze, 10 lat temu stał namiot cyrkowy, w którym przyjmowano gości przybyłych na otwarcie telewizji TVN".

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]