2007-10-03: Religia.tv i Patio TV z koncesją

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Old television set.png
środa, 3 października 2007

Decyzja zapadła na wczorajszym posiedzeniu KRRiT. Patio TV nadawać ma program o charakterze edukacyjno-poradnikowym a Religia.TV o profilu religijnym.

Program Religia.tv produkowany będzie przez ITI Neovision i dostępny na platformie telewizji "n".

W ramówce znajdzie się około 11 programów, m.in. pierwszy talk show religijny "Między sklepami", "Skalpel i dusza", "Kruchta kulturalna" oraz "Anielska kuchnia". Kanałem pokieruje ks. Kazimierz Sowa, były prezes Radia Plus.

Start kanału Patio TV planuje się na wrzesień 2008, ale pierwsze produkcje, jak podaje właściciel koncesji, przygotowywane będą już jesienią br. Produkcje przygotują studenci łódzkiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, gdzie wykłada się m.in. realizację obrazu filmowego, telewizyjnego, dziennikarstwo oraz komunikację społeczną. Kierować nimi będą doświadczeni producenci telewizyjni.

Spółka Fabryka Mediów ma do dyspozycji profesjonalnie wyposażone studia telewizyjne. Studia zrealizowane są w klasie broadcast. Kanał Patio TV emitowany będzie codziennie, nie mniej niż 17 godzin na dobę. Skierowany jest do osób w wieku 15-30 lat.

Źródła[edytuj | edytuj kod]