Przejdź do zawartości

2007-10-03: Olejniczak chce zwołać "okrągły stół"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 3 października 2007


Wojciech Olejniczak, lider SLD, zaproponował zwołanie przed wyborami "okrągłego stołu" wszystkich partii politycznych, na którym głównym tematem byłaby służba zdrowia.

"Jest potrzebne już porozumienie ponad podziałami w sprawie służby zdrowia. Nie ma co przerzucać się, kto za ten stan odpowiada" - powiedział Olejniczak na konferencji prasowej w Łodzi.

Jego zdaniem jak najszybciej powinien zebrać się Konwent Seniorów w Sejmie i podjąć zobowiązanie co do dalszych kroków w sprawie służby zdrowia. Dyrektorzy szpitali, których lekarze złożyli już wypowiedzenia powinni natomiast zaproponować im umowy-zlecenia, tak, aby pacjenci nie zostali pozostawieni bez opieki.

Wojciech Olejniczak przypomniał także o programie LiDu "100 konkretów". Aż 23 z nich dotyczą służby zdrowia. "Mówimy zarówno o tych długofalowych programach związanych z restrukturyzacją służby zdrowia, jak również w tej krótkiej perspektywie chcemy zwiększyć nakłady z budżetu państwa. Być może trzeba powrócić do składki emerytalno-rentowej i powiedzieć sobie jasno: cofamy pewne decyzje po to, żebyśmy mieli pieniądze w budżecie natychmiast na służbę zdrowia, zarówno dla lekarzy, pielęgniarek, jak również na zakup nowego sprzętu" - stwierdził szef SLD.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]