Przejdź do zawartości

2007-10-02: ZUS pożegna Prokom?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 2 października 2007

“Parkiet” informuje, a ITBiznes.pl powtarza, że aktualna umowa między ZUS a Prokom wygaśnie w 2010 roku. Należąca do Ryszarda Krauzego spółka pracuje nad systemem informatycznym ubezpieczyciela od dziesięciu lat. Wadą rozwiązania jest zamknięty kod oprogramowania, który pozostaje własnością ProkomuZUS chce to zmienić.

"Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) zamierza ogłosić w 2010 r. przetarg na partnera w umowie głównej dotyczącej systemu informatycznego ZUS. Obecna umowa z Prokomem kończy się 10 października 2010 roku. Obecna umowa została zawarta w 1999 r. i tę umowę respektujemy. Chcielibyśmy jednak mieć szansę ogłosić przetarg dla wszystkich zainteresowanych. Zaproponowaliśmy zdeponowanie kodów źródłowych u strony trzeciej - może to być bank, można wybrać inne rozwiązanie, wiemy, że Prokom ma kilka takich porozumień" - poinformował Paweł Wypych, prezes ZUS.

"Jednak prowadzimy z Prokomem rozmowy. Obie strony mają określić warunki w sposób partnerski" - dodał Wypych.

Przetarg ma pomóc w uniezależnieniu się od jednego dostawcy oprogramowania, który z pozycji monopolisty może dyktować wysokie ceny. Oczywiście, do wyścigu o nowy kontrakt mógł wystartować także Prokom.

Prokom odmówił komentarza w sprawie planów ZUS.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]