Przejdź do zawartości

2007-10-02: Michał Zygmunt, „New Romantic”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 2 października 2007

„Nazywam się Michał Zygmunt i zabiłem prezydenta Kaczyńskiego. Co prawda tylko na stronach mojej książki, ale to zawsze coś” - w ten sposób wita odwiedzających jego stronę internetową autor książki political fiction pt. „New Romantic”, która 5 października 2007 r. zagości na półkach księgarni.

"Wybory w Polsce. Na terenie całego kraju grasują rewolucyjne szajki robotniczo-gejowskie. W momencie ogłoszenia wyników stacje telewizyjne informują o zorganizowanych zamachach. Giną wszyscy prominentni kandydaci, w tym jeden z bliźniaków. Zakazana literatura IV RP. Pierwsza Polska powieść antykaczyńska" - tak o książce napisano na stronach wydawnictwa Ha!art.

Książkę będzie można nabyć w sieciach Empik, Matras i w księgarniach w całej Polsce.

Jest ona wydana przy udziale finansowym Instytutu Książki.

Okładkę książki zaprojektowała Anna Ostoya według pomysłu Michała Zygmunta.

"O książce już się zaczyna pisać i to w najmniej oczekiwanych rubrykach - jak na przykład w dziale Wybory "Dziennika", który donosi, że wykształciuchy doczekały się antykaczystowskiej książki political fiction" - napisał Mariusz Wiatrak w swoim felietonie pt. "Śmierć Kaczyńskiego".

"Modnie jest dzisiaj uśmiercić jakąś polityczną personę. Oczywiście w książce czy w filmie. Coś jest jednak na rzeczy. Zabijają wszyscy - filmowcy, muzycy i prozaicy. Nie pierwsi pozbyliśmy się swojego narodowego wodza. W kontrowersyjnym dokumencie "Zabić prezydenta" brytyjscy filmowcy przedstawiają śledztwo w sprawie fikcyjnego zamachu na obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych George'a W. Busha. Film Gabriela Range jest fabularyzowanym dokumentem, w którym fikcyjna historia została opowiedziana za pomocą fragmentów przemówień Busha oraz scen z aktorami i efektami cyfrowymi. To właśnie dzięki realistycznej, paradokumentalnej formie wzbudził na całym świecie ogromne kontrowersje" - dodaje Wiatrak w felietonie.

Michał Zygmunt (ur. 1977 r.) – publicysta kulturalny. Pierwszy swój wywiad przeprowadził mając 9 lat z Jerzym Urbanem, za czasów kiedy był on jeszcze rzecznikiem komunistycznego rządu. Identyfikował się z wieloma subkulturami (depeszowiec, skinhead i metal). Członek m.in. Młodzieży Wszechpolskiej i Zielonych. Jako student założył happeningowy komitet wyborczy "Gwiazdy we Włosach" z którym startował w wyborach na prezydenta Wrocławia (2002 r.). Obecnie mieszka w Warszawie i pisze teksty literackie do gejowskiego pisma "DikFagazine".

Źródła[edytuj | edytuj kod]